



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 50 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 230 mA |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Drain to Source Resistance | 7.5 Ω |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V |
Stock: 3446
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.18124 | $1.81240 |
| 50 | $0.15745 | $7.87250 |
| 100 | $0.13679 | $13.67900 |
| 500 | $0.10259 | $51.29500 |
| 1000 | $0.08259 | $82.59000 |
| 3000 | $0.07743 | $232.29000 |
| 5000 | $0.07259 | $362.95000 |
| 10000 | $0.06318 | $631.80000 |
